PDC Ladbrokes.com WDCH 2008 - Day Six

23. 12. 2007
0

Hned úvodní zápasy 2. kola přinesly některé zajímavé výsledky....
V odpolední části prohrál překvapivě hladce přemožitel Slávy Navrátila, Andy Jenkins 0:4 s Alanem Tabernem. Průměry ze zápasu svědčí o tom, že loňský semifinalista Jenkins hrál pod své možnosti a celkově na na tomto mistrovství zahrál excelentně pouze 2 sety – bohužel zrovna proti rozjetému Slávovi Navrátilovi :-( Případný souboj mezi Slávou a Tabernem by rozhodně stál zato.

Holanďan Jan van der Rassel vyprovodil ve vyrovnaném zápase Denise Ovense 4:1 na sety, stejně tak jako Peter Manley poslal domů Alana Warrinera po stejném výsledku, tj. 4:1.

Na večerní blok jsme se sešli ve Venue na Letné a zejména v první dvou duelech bylo na co koukat. Nejprve Roland Scholten v kvalitním poměrně vyrovnaném utkání s Mervynem Kingem využil několik důležitých momentů a zápas postupně dotáhl až k vítěznému postupu do 3. kola. Oba hráči dosáhli průměrů přes 90, navíc King předvedl ve třetím setu brilantní zavření 170 poté, co Scholtenovi šipka z trefeného bullu na zavření vypadla na zem, a v pátém přidal ještě zavření v hodnotě 136.
V druhém večerním utkání se Mark Walsh pustil do Phila Taylora se vší vervou a udělal z tohoto zápasu zejména pro Powera docela slušný nervák. Mark využíval všechny chyby, které Phil nabízel, navíc to byl spíše Power, který působil nervózním a nejistým dojmem. Poté, co se Mark ujal vedení 3:2 na sety, jakoby trochu přestal hrát, čehož Power dokázal dokonale využít v podobě 6 legů v řadě znamejících těsnou výhru 4:3 na sety a postup do 3. kola, kde se utká s Alanem Tabernem. Po tomto zápase však kurzy na to, že Power získá zpět kýžený titul, dosti poklesly.
V posledním zápase Wayne Mardle potvrdil roli favorita a proti kvalifikantovi Jamie Cavenovi nepřipustil kromě prohraného zahřívacího 1. setu žádné drama.

Včerejší výsledky:

Andy Jenkins 0-4 Alan Tabern (1-3,0-3,0-3,2-3)

Jan van der Rassel 4-1 Denis Ovens (3-2,3-1,3-2,2-3,3-1)

Peter Manley 4-1 Alan Warriner-Little (3-1,3-2,1-3,3-2,3-0)

Roland Scholten 4-2 Mervyn King (3-2,0-3,3-2,1-3,3-1,3-2)

Phil Taylor 4-3 Mark Walsh (0-3,3-2,0-3,3-0,2-3,3-0,3-0)

Wayne Mardle 4-1 Jamie Caven (1-3,3-0,3-0,3-1,3-2)

MS pokračuje po přestávce 26. prosince a v dalších zápasech druhého kola se střetnou:

17 h: Barrie Bates v Erwin Extercatte

18.20 h: Kevin Painter v Chris Mason

19.40 h: Kirk Shepherd v Mick McGowan

21 h: Adrian Lewis v Vincent van der Voort

22.20 h: John Part v Mensur Suljovic

23.40 h: James Wade v Steve Beaton