Back to Top

+420 602 227 909

16. Profi profil – Dušan Vilímek

04. 01. 2008
Admin
0

Po řadě zahraničních profilů a představení světových hráčů a legend to muselo přijít. Poprvé zavítáme do českých luhů a hájů. Výsostné postavení prvního Čecha v naší prestižní rubrice jsem nemohl přenechat nikomu jinému, než nejznámějšímu šipkaři v Česku. Člověku, který nesmí chybět na žádném turnaji a jehož chraplák s bouřlivým výkřikem při zavření doublu přehlučí i hvězdného callera Russe Braye. Vstupte do Dušanova světa, hráče který hraje srdcem ……
OSOBNÍ ÚDAJE:Jméno a příjmení: Dušan Vilímek

Přezdívka: Jimmy

Datum narození: 28. ledna 1970

Místo narození: Brno, Česká republika

Bydliště: Praha, Malešice

Šipky: Unicorn Phil Taylor world champion tungsten 28 gramů

ČŠO: od r. 2003

WDF: od r. 2004 (např. účast na Swiss Openu)

PDC: nikdy

Průběžné pořadí v žebříčku ČŠO: 33. místo (k 6.4.2009)

Největší úspěchy v ČŠO - jednotlivci:

Regionál turnaje jednotlivci: (4 x třetí místo): Brouk (2.5.2005), Bělčice (16.2.2008), Atlantis Přerov (26.4.2008), Bělčice (8.11.2008)

Regionál turnaje dvojice: 1. místo se Standou "Vydrou" Vodrážkou v Bělčicích, dne 22.9.2007, dále pak čtyřikrát 2. místo: Svémyslice (9.7.2005 s Viktorem Dolejšem), Mlékojedy (3.9.2005 s Viki Cabadajem Bukačem), Chomutov (27.9.2008 s Filipem Slavíkem), Bělčice (8.11.2008 s Petrem Kordou)

Bohatý úspěch na turnajích Regional dovršil osmkrát 3. místem nasledovně:
Zlatníky (7.8.2006 s Michalem Rodem), Chovjkovice (7.4.2007 s Branislavem Stredákem), Tábor (14.4.2007 s Faladou), Bělčice (14.6.2008 a 9.8.2008 s Braňem Stredákem), Chomutov (25.10.2008 s Richardem Rajmanem), Zlatníky (22.11.2008 s Vaškem Radou) a Chomutov (dne 24.1.2009 s Martinem Pospíšilem)

Dvojice na ostatních turnajích: 2006 u Brouka 1. místo s Joe Caklem, 2007 Desítka 2. místo s Vaškem Hradílkem, 2008 Desítka 2. místo s Janem Valachem

Družstva na turnajích: 2005 - U Brouka, 2. místo ve složení: Vilímek, J. Kulovaný, Pavel Rutar, Vláďa Klekar. Ve stejný rok pak turnaj na Desítce, také 2. místo ve složení: Dušan "Jimmy" Vilímek, Josef "Joe" Cakl, Pavel Rutar, Braňo Stredák. 2006 - U Brouka 2. místo (Dušan, Rutar, Králík, Renata Richterová), Desítka 1. místo (Dušan, Joe, Renata, Vláďa "Švejk" Klekar. 2007 - Desítka, 1. místo (Dušan, Joe, Pavel Jirkal, Švejk, Katka Obručová, Láďa Turcaj, 2008 - Brouk , 1. místo: Dušan Joe, P.Rutar, Braňo, Švejk.

Turnaj jednotlivců u Brouka 2.5. 2005: 2. místo

Největší úspěchy v ČŠO – dvojice na regionálech:

Regional Svémyslice u Tichnů (9.7. 2005): 2. místo s Viktorem Dolejšem

Regional Mlékojedy Mexico (3.9. 2005): 2. místo s Viktorem „Cabadaj“ Bukačem

Regional Zlatníky (7.8. 2006): 3. místo s Michalem Rodem

STS Chvojkovice Brod (7.4. 2007): 3. místo s Branislavem Stredákem

Turnaj v Táboře (14.4. 2007): 3. místo s Faladou

Největší úspěchy v ČŠO – dvojice na turnájcích:

Turnaj jednotlivců u Brouka 2.5. 2005: 2. místo

Turnaj na desítce (2007): 2. místo s Václavem Hradílkem

Soutěže družstev:

2. místo u Brouka v roce 2005 (tým: Jakub Kulovaný, Dušan Vilímek, Vladimír Klekar, Pavel Rutar

2. místo na Desítce v roce 2005 (tým: Josef „Joe“ Cakl, Dušan „Jimmy“ Vilímek, Vláďa „Švejk“ Klekar, Branislav Stredák, Pavel Rutar)

2. místo u Brouka v roce 2006 (tým: Pavel Rutar, Dušan Vilímek, Renata Richterová, Martin Holuša)

1. místo na Desítce (tým: Josef Cakl, Dušan Vilímek, Vladimír Klekar, Renata Richterová)

Náš rozhovor s Dušanem se připravoval delší dobu. Spíš to bylo o tom, že jsme se nemohli nikdy sejít a domluvit. Buďto byl Dušan ve stavu „společensky unaveného“ a nebo zkrátka vůbec nestíhal, jelikož někde pobíhal u terčů. Taky mně asi dvakrát nezvedl telefon, údajně že zrovna zavíral doubly. Je to holt složitá věc přizvat k mikrofonu těžce vytíženého šipkaře. K tomuto rozhovoru mě ale překvapivě přemluvil sám a pod pohrůžkou, že do mě nalije dva panáky absintha (to by mě zabilo), mě odtáhnul do temného zákoutí michelského Bulldoga, kde mě svým laskavým pohledem poprosil, abych s ním ten rozhovor nakonec udělal. Tak tady to máte……

Tak Dušane, sedíme tady v Bulldogu po Českém Poháru – HH, jaké máš z toho pocity?

Rozporuplný, mohl jsem porazit Jéňu 3-2, kdybych zavřel…Fakt jo ? No a jak to nakonec dopadlo s Jéňou ?

Měl jsem 72, hodil jsem dvacet a na 52 pak trefil devítku, no a Jéňa mi to pak zavřel…A celkově ?

Spokojenej…, pět legů uhranejch, navíc zatím v současné době nemám.Tak to je v pohodě, ale začněme pěkně od začátku a nepředbíhejme. Jak ses dostal vůbec k šipkám ? Když se podíváš do minulosti, o několik let nazpět, jaký to byl impuls nebo co tě k tomu přivedlo ?

K šipkam jsem se dostal náhodou v hospodě, začalo mě to bavit a začal jsem je hrát. Ke klasickejm šipkám jsem se dostal asi před čtyřmi roky a za to může Zbyněk Ledvinka a Viktor BukačŽe si nic jako nepamatuji, povídej …

Ze si mne půjčil na registraci, bych jinak hrát nemohl, jsem měl u sebe jen dvě stovky na startovnýFakt jo? To jsem takhle rozdával peníze a byl až takhle šlechetnej jo ? a v jakým to bylo roce?

To jsou takový tři, čtyři roky zpátky...Jo a předtím (bavíme se o steelech), ale pamatuji si, že jsi objížděl každý turnaj v softech, ale k tomu tě přivedl kdo ? Taky Zbyněk Ledvinka ?

Néééé (důrazně) ke steelům mě přivedl Zbyněk Ledvinka. Jsem se přišel podívat tady na MR do Bulldoga a Zbyněk mě ukecal abych si zahrál. (Kdy poprvé vzal šipku do ruky se ale nedovím pozn. aut.)A kolik objedeš takhle turnajů, když už hraješ prakticky jen steely ?

Tak v softech ligu a jeden dva turnaje za tejden a v těch steelech 2 – 3 turnaje za týden, nejsou peníze poslední dobou no.. (Dušan také organizuje pravidelné steelové úterní pekelné turnájky v Luis Cyphre pozn. aut.)No to musíš ale vyhrávat víc turnajů ne ? Budeš mít pak dost peněz víš co…

No to je problém nooo (smích…), kdyby bylo víc času na trénink noo, když netrénuju, tak co bys chtěl že jo ?Aha jo takhle….. no ale ty jsi znamý jako jeden z nejnáruživějších šipkařů v ČR (možná i ve střední Evropě) tak něco prozraď o sobě, ze soukromého života !

Bydlím v Praze na ubytovně v Malešicích a pracuji na poště.Si pamatuji, ze jsi dříve jezdil vlakem ne ? Že jsi to měl docela zmáklý, to jsi jezdil na turnaj vychytanymi spoji a měl si jízdní řád v hlavě ne ?

Ne. Právě že když jsem začal hrát šipky, tak jsem přestal jezdit vlakem, protože na vlaku nebyl čas. Ve vlaku bylo míň času, jsem byl třeba dva dny mimo Prahu, tak proto jsem tam skončil.A jaký je tvůj setup ? S jakýma hážeš šipkama ?

Teď mám nové šipky hightech ruthless 28 gramůTak to je docela hardcore kalibr jako ne ?!

Neníííí (důrazně popře). Jerry Ženíšek háže se třicítkama !!! (zvýší hlas)No jooo…., ale Jerry viď …

He he he (smích…)To se tě chci zeptat. Jsem zaslechl, že jsi pravák, ale házíš levou rukou proč prosím tě ?

Já jsem i nejsem pravák. Jsem hrál házenou, v pravý ruce mám větší cit aj s ní píšu, ale v levý ruce mám větší sílu a pravou rukou bych sotva na ten terč dohodilJo takhle no to je dobrej systém, to bych mohl taky praktikovat, když mi to nelítá. Nechceš si to nechat patentovat a radit nějakým profíkům?

Nééé proč, každej háže kterou rukou mu to vyhovuje že jo… (smích)Chci se tě zeptat ještě, hrál jsi za Bizony, teďka hraješ za Bárku. Jaký máte tým, jakou hrajete ligu a jak si vedete ?

Takže jsme ve středu tabulky, máme 5 bodů, složení je kapitán Pepa „Joe“ Cakl, pak Vladimír Klekar, Já (pauza) – Dušan Vilímek, Pavel Rutar, Braňo Stredák a počkej ještě (chvíle pauzy a zamyšlení) a Jirka Dvořák , kterej ještě nenastoupil…Počkej myslíš toho z Bažiny?

Jo, samozřejmě…Takhle posilujete o softové hráče jo ? že se nestydíte he he…

Smích… jenže my se slízáme jenom ve čtyřech a Pavel může jenom obzápas a mně to vůbec nejde, protože na tu první ligu nemám, tak co s tím máme jinýho dělatNo a jak vlastně vznikla tvoje přezdívka Jimmy? Bych ti podle toho jak tě znám, dal spíš přezdívku Absinth Power !

To vzniklo od kluků z Beersharks, prý jsem podobný tomu Jimmy Čertovi no…To je ten estébák jo ?

He he he (pekelný smích), asi jo no…jsem ho ale v životě neviděl !Akorát vím, že vzdycky donášíš, kdo co hodil v šipkách, tak nevím jestli podle toho ti to třeba nedali že jo….

Nééé protože kluci z Beersharksu jezdili hlavně na folkový fesťáky no tak podle toho to vzniklo…Tak to jo… No Dušane i přesto, jaký je tvůj nejoblíbenější drink ?

(Na chvilku se zamyslí…) no jestli myslíš drink, tak to je otvírák na tanky !Tak to nám prosím tě popiš, to nás bude zajímat….

Slivovice, absinth a fernet !Tak to je masakrr a to je jako všechno dohromady jo ?

SamozřejměA kolik si tohodle nejvíc vypil ?

Sedm nebo osmTos musel být úplně na sračky…

Nééee proč ? (hrdě a důrazně se ohradí a zakroutí hlavou)To máš dobré spalování. Já si pamatuji, že jsi měl nějaký problémy s ledvinovou kolikou před pár lety, to jsem měl o tebe docela starost, to ses z toho nepoučil ?

Néééé, proč ?Neměl bys to prokládat alespoň více vodou ?

Hehe vodkou ? (smích..) spíš pivem, protože jsem pil moc kořalek a málo piv, proto jsem měl tu ledvinovou koliku…Jo takhle to je, tak to je docela drsný…jsem měl pocit, že jsi se narodil na Moravě ne ? Tak to bys měl hodně vydržet a nebo začít hulit jointy…

Já pocházím z Brna, dělal jsem tam na poště a jak jsem tam s tím skončil, tak jsem jel dělat do PrahyMáš tam nějaký příbuzný nebo nezazanechal jsi tam svou manželku ?

No tak to nehrozí…To jako budeš celý život věrný a oddaný terči ?

Asi jo, já nevím…Tak to je někdy docela dobrá volba, to ti chválím, jako fakt… No ale zpět k šipkové hře. Vzpominám si, že jsi odehrál s jedním nejmenovaným človíčkem co sedí proti tobě i dvojice, pamatuješ si na to ?

Jo to víš že jo, měli jsme jedno druhý místo na regionalu ! Myslím ve Svémyslicích nee to bylo v Mlékojedech u Neratovic, správně !Tam jsme porazili někoho z Kadaně viď ?

Jo jo počkej, Oldu Hýbnera s … jak on se jmenoval doprdele…To je jedno, ale jednou jsme porazili i Jéňu s Pájou Jirkalem viď ?

Néé to jsme přeci prohráli dvakrát 2-3, protože jsme nedali doubly !A to jsem nedoubloval já nebo ty ?

Oba dva !Aha, ale já jsem házel ty 140ky a ty jsi řval come on ! Nějak tak to bylo he he ?

He he hi hi (dlouhý smích) no já už nevím , tys mi říkal nedívej se na nic a hrej a zavírej doublyAha no… ale tvé nejlepší úspěchy si můžeme tady přečíst nahoře, ale když koukneme do budoucna, jaký jsou tvý plány a cíle v šipkách ?

Furt aby mě to bavilo a zlepšit výsledky, hlavně u nás.Jakej je v jednotlivcích tvůj největší úspěch, kdy ti to opravdu lítalo ?

Tak to je 3. místo v regionalu u Brouka na Smíchově…Tak to je dobrý ! A kolikátou šipkou jsi nejlíp zavřel ? Zavřel si třeba do dvanáctý ?
A jaké bylo tvoje nejvyšší zavření ??


16. šipkou ! V šestým na první…Hmm solid…a to zavření ?

160 s tebou na Letný !A já si zase pamatuju, že jsem ti tam zavřel v softech 170 !

Jo jo je to možný, ale já jsem ti zavřel 160 a 2-1 jsem vyhrál a nakonec skončil celkově čtvrtejTo byl turnaj v Ajetu, no to jsi se pak musel pěkně zkalit viď ?

JoNo tak to jseš dobrej, máš skrytej potenciál, vidíš co v tobě je ….

Možná… fakt nevímDušane, ale dneska je sobota po turnaji, co plánuješ? Dáš ještě večer turnaj nebo co budeš dělat?

Možná půjdu ještě někam na softy, ještě nevím.Jsem myslel, že softy (alespoň single turnaje) už nehraješ, že pouze ligu. Tak jak to je ?

No v neděli (zítra) hraji ligu, tak většinou v sobotu večer si chodím srovnat ruku…No a ligu v softech teďka hraješ za koho teda ?

Za Vysočany BéčkoA máš to zapotřebí ještě hrát softovou ligu ?

Nevím …No a teď jsem si všimnul, že jsi se díky šipkám naučil řadu anglických slovíček…

He he he (dlouhý smích)…přichází k nám Daniel Valek z Podlesáku. Dane co chceš ? Něco nám řekni do diktafonu ! „No já bych tě chtěl Viktore poprosit, jestli bys nešel psát místo mě he he“ Hele fakt to ne, musím dokončit s Dušanem rozhovor tak si najdi třeba nějakou jinou oběť, třeba támhle Martina Hoffmana od Vás. „He he to nejde, ten je závislej na automatech a hraje he he“ odvětí Dan a odchází…. My pokračujeme v rozhovoru….No vidíš úplně nám ten Valek přetrhnul niť. Jsem už zapomněl, o čem jsme se bavili…

Já už taky nevím co, něco o tý softový lize že jo…Néé jsem se tě ptal vlastně na ty anglický slovíčka, vždyť je to anglický sport že jo….

No tak nejoblíbenější jsou „Come ooon“ „Game shot“ a „Check out“ ! He he heA jak to máš s číslovkama ?

(zamyslí se a soustředěně ze sebe odněkud z útrob vydá : „Uaaan handrrrt and eeejtyyy“ = 180Hezky čóooveče ! Russ Bray je proti tobě hadr na podlahu ! Nechápu co na něm ten Desper vidí. Tak jo Dušane, už se nám to pomalu chýlí k závěru, tak ještě rychlej bleskovej výslech…Tvoje nejoblíbenější tři jídla ?

Bílý maso ale vepřový, he he čína, guláš (ale hodně vostrej), koprovka, svíčková…Počkej, to už jich říkáš víc…jaký drinky ?

Absinth, Stock a teďka jsem pil nějakej karibskej rum 73 tmavejTo zní dobře… teď tři nejoblíbenější šipkaře, které uznáváš ?

(Zalekne se a přemýšlí..) No já nevím… Touš, Navrátil a (chvilku pauza) … Pavel JirkalSuper, díky ! A co hráči ze zahraničí, sleduješ je ? Jaký bys jmenoval ?

Jo občas to sleduju… Taylor, Barneveld a moment…Dennis Priestley ? Ne ?

NeeLáďa Macho he he ??

Neee jak on se jmenuje…no na jméno si nevzpomenu, ale má přezdívku Viper…Jo tak to si taky nevzpomenu teďka, hraje PDC ?

Teď tam přestoupil. Letos přestoupil z WDF, naposledy hrál Swiss open, tam jsem ho vidělNení to Mervyn King ? Jo ale on není Viper…

No možná Martin Atkins…Ale ten je furt ve WDF ! No nebude to nakonec Tony Eccles ?

Jo jasněCo bys chtěl na závěr vzkázat českému šipkovému národu ?

Aby se vysral na softy a začal hrát steely !!!!!!!!!Tak super Dušane, to byla myšlenka dne na závěr. Díky ti moc za rozhovor. Jsi prvním českým hráčem v rubrice „Profi profiles“, tak alespoň máš v něčem prvenství. Jdeme na toho panáka, kterýho ti dlužím. Takže díky a čau !

Čau a díky !

Copyright: Mendosino Joint 90210