Back to Top

+420 602 227 909

Steelová liga – malý manuál

05. 09. 2003
Admin
0

Začátek ligy se nám pomalu blíží. Vzkaz hlavně pro ty, kdo se do ligy přihlásí.
Kdy a kdo začne hrát

Do konce září budou probíhat registrace a 2.10. 2003 se odstartuje prvními zápasy. Nebojte, všechny o kom vím, že uvažuje o přihlášení ještě oslovím osobně telefonem a sdělím detaily. Zatím to není potvrzené, ale dle dostupných informací jsem se s Tomášem Červinkou od Qýčepáků dobral k počtu cca 8-12 týmů. Cca proto, že to ještě není definitivum z přihlášek a některé se možná nakonec nepřihlásí. Jestli jsem někoho opoměl tak mi to prosím odpusťte a dejte mi vědět. Zatím jsou to tyto týmy:

1) Mendosino Joint 902 10

2) Qýčepu

3) Letná

4) Jumpa

5) Kladno (sorry, ale nevím teď na rychlo Váš klubový název)

6) Infarkt – možná postaví dvě družstva

7) Brouk

8) Ticho Praha

9) DC Desítka

10) Mezihoří

11) Blankyt
12) Pohodapes

Pokud by se nakonec přihlásili všechny vyjmenované týmy, dala by se považovat skupina za naplněnou. V případě více zájemců je samosebou možné otevřít skupinu. Nicméně nekřičme hop, dokud jsme nepřeskočili. Předpokládáme však, že se soutěž uchytí a v budoucnu trochu rozjede na více úrovních.

Jak bude steelová liga pojatá organizačně

Celá liga je koncipována tak, aby si lidi zahráli a nikdo neměl přílišnou a nepříjemnou práci s papírováním. Organizačně se tedy vše od registrací po zaznamenávání výsledků bude odehrávat na internetu. Myslím, že v roce 2003 si to díky skvělé dostupnosti informačních technologií můžeme dovolit. ČŠO má malou členskou základnu a je víceméně bez dalších příjmů. Díky tomu tedy není schopná platit zaměstnance na administrativu a veškerá práce s organizací turnajů a nadcházející steelové ligy se děje na dobrovolnické úrovni. Proto tedy jménem ČŠO žádám o pochopení a akceptaci výše zmíněného.

Jak se zaregistrovat

V novém bloku v pravém sloupci je odkaz na aplikaci, kterou vytvořil Andy a já mu tímto znovu a opět za ČŠO i hráče děkuji. Tento prográmek bude sloužit k celému organizování ligy. Od této chvíle můžete registrovat své týmy. Jsou tam zadaná i nějaká fiktivní družstva a rozehraná modelová sezóna abyste se mohli podívat jak to vypadá a snadněji se s prostředím seznámili. Na to, co již je zadáno, neberte ohled a v klidu se registrujte. Před zahájením bude vše neplatné vymazáno.

Postup registrace


1) Vyberte ze svého středu kapitána družstva. Ten pak bude mít oprávnění zadávat a potvrzovat výsledky zápasů. Bude také moci určit ještě dalšího člena družstva, jakéhosi zástupce, kterému toto oprávnění přidělí také aby v tom nebyl sám. Tato funkce zatím ještě není aktivní. Tedy možná ano, závisí to na tom kdy článek čteš.

2) Kapitán přes volbu Nepřihlášen zaregistruje nejdříve sebe jako uživatele aplikace. Potom v levém menu přes volbu Přihlásit tým zaregistruje tým s hracím místem.

3) Pak kapitán (opět:-) přes volbu Můj tým zaregistruje své hráče do týmu.

4) Ty pak musí schválit administrátor.

5) Po jejich schválení si nechá kapitán zobrazit jejich registrační kódy a předá je svým ovečkám.

6) Následně se mohou registrovat hráči jako uživatelé i se zadáním svého registračního čísla. Pokud o to budou stát. Anebo to přirozeně mohou udělat v předstihu a registrační číslo doplnit ve volbě Profil po založení týmu kapitánem.

Jak zadat výsledek zápasu

1) Výsledek jako první zadává domácí tým.

2) Kapitán, nebo určený zástupce domácích se přihlásí do aplikace a přes volbu Současná sezóna bude moci zadat výsledek všech zápasů, kde je tým jako domácí. Zde zadá a odešle výsledek.

3) Stejným způsobem výsledek hosté potvrdí, nebo popřípadě odmítnou. Dokud však domácí nezadají výsledek, nebude co potvrzovat. V budoucnu to možná bude změněno tak, aby mohli hosté také výsledek zadat jako první.

4) V momentě, kdy výsledek potvrdí oba týmy, nebo administrátor na základě zápisu o utkání, je tento brán jako platný a ihned se započítá do tabulky. Ta se aktualizuje po každém potvrzeném výsledku takže stále můžete vidět nejen svou aktuální pozici, ale i stav odehraných, neodehraných, nebo nepotvrzených zápasů.


5) Zápis o utkání nalezneš v sekci download na těchto stránkách ČŠO. Ten jsme přebrali od softů a maličko upravili pro naše potřeby. Přišlo nám zbytečné dělat vymyšlené. Snad nám to odpustěj :-)

Jaká jsou pravidla steelové ligy

Přečtěte si je přímo na stránkách aplikace.

Před začátkem ligy uskutečníme schůzku kapitánů kde si řekneme vše potřebné. Tuto navrhuji na úterý 30. září. Můžem se sejít v nějaké tradiční šipkárně. Co třeba Bull Dog’s nebo Ajeto?

Konstruktivní připomínky jsou vítány zde v komentářích nebo na e-mailu ČŠO.