+420 602 227 909

PDC Ladbrokes.com World Darts Championship 2014 - semifinals review

31. 12. 2013
0

Známe účastníky finále MS PDC 2014 a jsou jimi Peter Wright, přezdívaný Snake Bite a Michael Van Gerwen - Mighty Mike …
Tip na výsledky mi vyšel i tentokrát, byť oba zápasy měly poměrně jednoznačný průběh, což jsem určitě nečekal…

Peter Wright 6-2 Simon Whitlock

(3-1,3-2,3-1,1-3,3-1,3-0,2-3,3-1)

Peter Wright potvrdil svou dosavadní stabilní formu na tomto šampionátu a přehrál i dobře hrajícího Simona Whitlocka. Celý zápas rozhodl silný nástup Wrighta, který se ujal vedení 3:0 na sety, v jejichž průběhu Whitlocka zejména díky bezchybnému zavírání téměř k ničemu nepustil. Whitlock pak dokázal proti podání urvat set a vypadalo to, že by mohl ještě se zápasem něco udělat, jenže následující set při svém podání opět ztratil a bylo rozhodnuto. Průměry v zápase – Wright 100,2 vs. Whitlock 97,2, tj. poměrně slušný výkon, avšak 60 %-ní úspěšnost na dablech v podání Wrighta byla famózní. Věřím, že mu forma vydrží až do finále, kde trošku více prověří Van Gerwena.

Michael Van Gerwen 6-0 Adrian Lewis

(3-1, 3-2, 3-1, 3-0, 3-1, 3-2)

Druhé semifinále mělo přinést vyrovnaný souboj dvou hráčů s velmi rychlým tempem, nicméně Van Gerwen poté, co vyhrál první trošku nervóznější set proti podání Lewise, svého soupeře k ničemu nepustil. Jackpot nehrál špatně, ale nezavíral nic, naopak Mighty Mike zavřel vždy, kdy to potřeboval, a měl, podobně jako Wright, velmi vysoké procento na zavírání (58 %). Pro oko diváka zápas dle mého názoru nezajímavý, byť kvalita Holanďana je nesporná. Otázkou je, jak by hrál, pokud by byl více pod tlakem, jelikož šampionátem prochází jak nůž máslem (vyjma zápasu s Garry Andersonem, který ho zatím jako jediný prověřil).

Těšíme se tedy na finále. Příznivci Holandska mi jistě prominou, když si tipnu vítěze Petera Wrighta, a budu se třeba mýlit :-) Osobně bych to však přál více jemu a věřím, že minimálně Mighty Mika důkladně potrápí. Především tedy doufám v pěkné, kvalitní a vyrovnané finále.

Přeji všem příznivcům klasických šipek stejně tak jako ostatním čtenářům mých výlevů veselého Silvestra a šťastný nový rok 2014.