Admin
0

Odehráno třetí kolo MS s následujícími výsledky ...
Wes Newton 4-1 Robert Thornton (3-2,3-0,2-3,3-0,3-1)

Světová osmička Wes Newton jede jako parní válec a ve třetím kole ho nezastavil ani Robert Thornton. Newton zvládl lépe hned první set, ve kterém Thornton zahodil 3 šípy v pátém legu na vedení, a to se ukázalo jako uklidňující faktor pro Warriora. Ten sice ještě při podání Thortona ve třetím setu zaváhal, ale následně už jasné dominoval. Jen škoda té neproměněné 170 na závěr zápasu, to by byla jistě pikantní záležitost.

Ian White 4-3 Richie Burnett (1-3,3-1,0-3,2-3,3-1,3-1,3-0)

Neměl jsem svého favorita. Richie Burnett z Walesu rozehrál zápas famózně a za stavu 3:1 na sety bych na Whita nevsadil ani libru. Burnett ale očividně neunesl tíhu zápasu, znervózněl a umožnil neustále lepšícímu se Whitovi zápas nejenom vyrovnat, ale v rozhodujícím sedmém setu bezchybným zavíráním fantasticky otočit.

Simon Whitlock 4-0 Kevin Painter (3-2,3-1,3-0,3-1)

Úřadující evropský šampión Simon Whitlock neměl tentokrát těžkého soupeře, jelikož Kevin Painter zůstal daleko za svým očekáváním a zápas se mu rozhodně nepovedl. Wizard hrál v pohodě to, co potřeboval a vcelku s přehledem trestal veškeré chyby v podání Paintera. Pro oko diváka zápas nicmoc, zasloužený postup Whitlocka do třetího kola.

Peter Wright 4-3 Michael Smith (3-2,2-3,2-3, 3-2,1-3,3-1,3-0)

Neuvěřitelný zápas a výkon z obou stran. Přemožitel Phila Taylora zřejmě chtěl splnit, co si předsevzal, a to že po výhře nad Taylorem chce využít situace a postoupit co nejdále, solil to tam bez ostychu, nicméně Peter Wright vytáhl z rukávu svou zatím nejlepší hru, kterou kdy na pódiu předvedl, a i když už to vypadalo, že Bully Boy zápas dotáhne do kýženého postupu, následoval fantastický závěr v podání Wrighta, který v posledních dvou setech doslova dominoval. Jeho průměr 105 je zatím nejvyšší na šampionátu.

Mark Webster 4-3 Raymond Van Barneveld (2-3,3-2,1-3,3-2,0-3,3-0,3-0)

V porování s předchozím zápasem mi hra připomínala druhou ligu. Nemastná, neslaná, se spoustou chyb jak ve skórování, tak v závěrech obou aktérů. Postoupil nikoliv lepší, ale šťastnější, byť poslední dva sety Webster obrátky očividně zvýšil a nedovolil Barneymu ani leg.

Adrian Lewis 4-1 Mervyn King (3-0,3-2,3-0,1-3,3-1)

Jackpot je dle mého velkým favoritem šampionátu, a to i navzdory tomu, že spodní polovina pavouka je dosti našlapaná. Zápas s Mervynem Kingem nevypadal jako nějak extra s vysokou kvalitou, nicméně Lewis hrál, co potřeboval a to mu stačilo na pohodlný postup do čtvrtfinále. Mervyn trestuhodně neproměnil šanci srovnat na 1:1 na sety a za stavu 0:3 už jen korigoval nepříznivý výsledek.

James Wade 4-0 Devon Petersen (3-2,3-1,3-1,3-2)

Mašinka po dvou prvních kolech šampionátu, ve kterých odvracela vyřazení a zejména v prvním kole s Darrenem Websterem měla i notnou dávku štěstí, jelikož soupeř nevyužil neuvěřitelných 6 vítězných šipek, ve třetím kole víceméně jednoznačně přehrála jihoafričana Devona Petersena 4:0 na sety. Jihoafričan tentokrát ale nepodal tak statečný výkon jako v předchozích kolech, zato mašinka průměr vytáhla až k magické hranici 100 bodů.

Michael van Gerwen 4-3 Gary Anderson (2-3,3-2,0-3,2-3,3-2,3-2,3-1)

Zápas se vším všudy, ve kterém Gary Anderson sahal po senzaci, nicméně Mighty Mike potvrdil, že je momentálně v tak vynikající kondici. Otočit zápas z 1:3 na 4:3 proti rozjetému Andersonovi, byť velmi těsnými sety, zaslouží absolutorium a klobouk dolů! Proti Websterovi má doufám cestu do semifinále otevřenou.